Logistic & transport coordinator
S.C. BETTY ICE S.R.L.
Suceava
3 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Studii superioare
  • Cunostinte dе limba engleza la nivel mediu-avansat
  • Abilitati de operare pe calculator (pachetul Office si alte programe)
  • Bune abilitati dе comunicare
  • Permis conducere cat B
  • Descrierea jobului

  • Tine evidenta disponibilitatii cantitatilor de produs finit destinate exportului
  • Este persoana de contact cu firma de transport partenera si se afla in stransa legatura cu reprezentantii acesteia
  • Opereaza in programul UTMS si creaza comenzi de transport cu ajutorul acestuia
  • Planifica preluarea produsului finit de catre compania de transport si se asigura ca sunt respectate termenele de livrare agreate
  • Tine evidenta in excel a comenzilor create
  • Cunoaste si respecta legile internationale ale transportului
  • Se asigura ca toata documentatia necesara activitatii de transport este completa si conforma cu legislatia si procedurile interne
  • Colaboreaza strans cu colegii din cadrul depozitului de produs finit, cu productia dar si cu destinatarul produselor finite
  • Indeplineste orice alte sarcini de serviciu, nespecificate, dar care au legatura cu postul ocupat si / sau activitatea departamentului.
  • Oferim :

  • Oportunitate de dezvoltare a carierei intr-un mediu de lucru multinational si profesionist
  • Pachet salarial motivant
  • Stabilitate
  • Instruire specifica.
  • Raportați această lucrare