INGINERI CONSTRUCTORI DRUMURI - PODURI, APA - CANAL
CONFIDENTIAL
Bucuresti
2 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

1) Inginer ofertare - 2 posturi :

  • Departament oferte financiare - licitatii : inginer constructor CFDP, CCIA, Hidrotehnica cu experienta in domeniul achizitiilor publice minim 3 ani
  • Departament oferte tehnice - licitatii : inginer constructor CFDP, CCIA, Hidrotehnica cu experienta in domeniul achizitiilor publice minim 3 ani.
  • 2) Inginer Departament Tehnic - 1 post :

  • Inginer constructor CFDP cu experienta minim 3 ani in urmarirea contractelor si a decontarilor situatiilor de lucrari
  • 3) Inginer Proiectant CFDP / Hidrotehnica / Instalatii - 2 post :

  • Inginer constructor CFDP cu experienta minim 1 an in realizarea proiectelor tehnice de drumuri si poduri
  • Descrierea jobului

    1) Inginer ofertare :

  • Departament oferte financiare licitaţii
  • Realizarea de oferte financiare ȋn programul de devize WINDEV
  • Oferte financiare drumuri
  • Oferte financiare poduri
  • Oferte financiare retele de alimentare apa şi canalizare
  • Departament oferte tehnice licitaţii
  • Realizarea propunerilor tehnice pentru licitaţii, Realizarea graficelor GANTT ȋn Microsoft Project reprezinta un avantaj
  • Oferte tehnice drumuri
  • Oferte tehnice poduri
  • Oferte tehnice retele de alimentare apa şi canalizare
  • 2) Inginer Departament tehnic :

  • Urmarirea contractelor in derulare
  • Verificarea cantitatilor din oferta in raport cu proiectul tehnic si detaliile de executie
  • Realizarea situatiilor de lucrari
  • Verificarea cantitatilor puse in opera pentru a nu depasi cantitatile din proiect
  • Realizarea notelor de comanda suplimentara si a notelor de renuntare in functie de dispozitiile de santier si notelor de constatare incheiate cu beneficiarii si proiectantii lucrarilor
  • Verificarea autorizatiilor de constructie, a ordinelor de incepere cat si a celorlalte documente ce presupune realizarea lucrarilor in conformitate cu prevederile legislatiei
  • Urmarirea graficelor de executie si atentionarea sefilor de santier in cazul in care se apropie termenul de finalizare a lucrarilor
  • Verificarea si urmarirea platilor realizate catre diferiti subcontractanti / furnizori
  • Verificarea contractelor incheiate cu diferiti subcontractanti
  • Realizarea devizelor generale atunci cand se solicita acest lucru de catre diferitelor autoritati
  • Participarea la sedinte tehnice in santier cat si rezolvarea diferitelor probleme aparute pe parcursul executiei
  • Realizarea ofertelor financiare pentru diferiti subcontractori cat si urmarirea executiei lucrarilor in conditiile prevazute de proiect de catre acestia
  • Participarea la toate sedintele de lucru convocate de catre autoritati si / sau Director General
  • 3) Inginer Proiectant CFDP / Hidrotehnica / Instalatii :

  • Realizarea proiectelor tehnice de drumuri si poduri
  • Realizarea proiectelor tehnice pentru reţele de alimentare cu apa şi canalizare
  • Raportați această lucrare