Electrician intretinere
SC Style Construct SRL
Giurgiu, RO
2 zile în urmă
source : BizooJobs

Descrierea postului

  • identifica componentele, ansamblele si aparatura din schemele electrice, conform simbolurilor specifice;
  • intelege si interpreteaza corect legile electrice, pentru determinarea circuitelor si legaturilor dintre componente;
  • alege sculele / dispozitivele in conformitate cu prevederile documentatiei tehnologice si cu sarcinile de implinit;
  • identifica si marcheaza pentru a fi date la reparat sculele defecte sau care nu prezinta siguranta in utilizare;
  • executa inspectii periodice si revizii tehnice ale instalatiilor electrice;
  • executa ungerea, gresarea instalatiilor electrice;
  • citeste si interpreteaza corect schema electrica
  • monteaza tuburile de protectie, conductorii si echipamentele si realizeaza conexiunile si izolatiile conform schemei si normelor tehnice de securitatea muncii
  • Locul de munca se afla in com. Bolintin Deal, judetul Giurgiu.

    Cerinte

  • Atestat ANRE sau absolvirea unor cursuri de perfectionare in domeniu
  • Experienta intr-o astfel de pozitie de minim 3 ani
  • Constituie avantaj experienta in automatizari, invertoare si linii de productie
  • Notiuni despre intretinerea preventiva si predictiva;
  • Oferta (bonusuri, beneficii)

    Pachet salarial atractiv.

    Raportați această lucrare