Societate import
Advisor International Trading
București
8 zile în urmă
source : Infomunca

Job details - București

Job description - București

  • Responsabilitati : -Contactarea posibililor clienti, ofertare, pastrarea legaturilor cu clientii existenti;-Contactarea furnizorilor externi, negocierea comenzilor cu acestia;
  • Buna relationare cu firmele de transport, negocierea ofertelor cu acestea, pregatirea documentatiei pentru comenzile de transport;
  • Pregatirea documentelor si verificarea acestora in vederea trimiterii lor catre comisionarii vamali;-Intocmirea fiselor de import, efectuarea atenta a platilor;
  • Pastrarea in buna regula si arhivarea documentelor;-Administrarea retelelor de socializare si a site-urilor de postare anunturi;
  • Intocmirea de evidente si rapoarte pentru superiorii directi.
  • Requirements

  • Cerinte : -Cunostinte engleza : mediu-avansat;-Cunostinte operare PC si Microsoft Office, cunostintele de contabilitate primara reprezinta un avantaj;
  • Bune abilitati de comunicare si negociere, atat cu clientii, cat si cu furnizorii;-Gandire analitica, capacitate de luare a deciziilor, persoana atenta si riguroasa;
  • Persoana cu spirit de echipa si capacitate de adaptare rapida.
  • Restrictions

    Required foreign languages English

    Adaugați la favorite
    Eliminați de la favorite