Personal IT suport
Max Estate S.R.L.
Bucuresti
5 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

Disponiblitate full-time

ATRIBUȚII DEP. IT

  • mentenanță și reparații laptopuri
  • mentenanță și reparații calculatoare / touch-uri locatii
  • instalare și configurare pc / laptop-uri (windows , mail , etc)
  • mentenanță, configurare, depanare și analiza retelistică fir și wireless
  • planificarea si cablarea cu cablu de retea RJ45 (numit generic cablu de internet)
  • monitorizări linii de internet în locații si apelarea RDS suport tehnic pentru explicatii tehnice si urgentarea defectiunilor
  • configurări și instalari imprimante pe pc / laptop-uri
  • obținerea de oferte pentru diverse produse it
  • deplasare în locații pentru remedierea problemelor apărute hardware, software si training software
  • configurare camere pe mobil și pc / laptop
  • configurare mail pe mobil și pc / laptop
  • helpdesk pentru locatii remote și telefonic (disponibilitate in afara orelor de lucru)
  • asistenta si solutii în implementarea noilor soluții menite să îmbunătățească performanțele în locații la costuri cat mai mici
  • suport tehnic la sediul central Hala Traian
  • abilitati de intretinere / monitorizare servere la locatiile Monza, Depozit Faur si Hala Traian
  • abilitati de depanare software pentru Windows, Microsoft Office
  • permis categorie B + masina de la firma pentru deplasariile la locatiile Max Grup
  • vorbitor de limba Engleza nivel mediu
  • Raportați această lucrare