Hunting Sales / Agent Telesale
HOLD IT MARKETING SRL
Craiova
‎în urmă cu 23 ore
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Simtul umorului (avantaj)
  • Are calitati extraordinare de comunicare
  • Are capacitatea de gestionare optima a timpului
  • Este foarte bine organizat
  • Persoana comunicativa, avand abilitati bune de prezentare, vanzare si negociere
  • Persoana autonoma, care poate lucra cu minima supervizare
  • Abilitatea de a planifica, organiza si facilita sarcinile, avand capacitatea de a-si stabili prioritatile
  • Disponibilitate de deplasare pe o raza de pana la 200 km de Craiova
  • Utilizare PC (instrumentele Office + sistemul intern de CRM)
  • Capacitate de a lucra in conditii de stres si de a se incadra in termenele limita
  • Persoana entuziasta, proactiva, tenace, intuitiva, persuasiva
  • Limba Engleza la nivel mediu scris si vorbit
  • Experienta intr-o agentie digitala este un avantaj, dar nu obligatoriu
  • Cerinte :

  • Experienta in prospectare prin telefon / telesales reprezinta un avantaj
  • Creeaza relatii de colaborare cu clientii corporate cu scopul de a creste vanzarile HOLD Marketing in ceea ce priveste serviciile de marketing online, grafica si dezvoltare web.
  • Cunostinte in vanzarea de programe de marketing online, website-uri si materiale grafice este un avantaj, dar nu obligatoriu
  • Capacitate de analiza a pietei si de a intelege nevoile si asteptarile clientului
  • O buna intelegere a pachetului Office (Word, Excel, PowerPoint)
  • Experienta in vanzari minim 1 an
  • Responsabilitati :

  • Atragerea de noi clienti si imbogatirea portofoliului agentiei
  • Promovarea agentiei si a serviciilor oferite
  • Vanzarea de proiecte de marketing online, website-uri si materiale grafice - prin telefon / telesales
  • Consilierea clientiilor in alegerea deciziei optime
  • Pregateste rapoarte de prospectare saptamanale si lunare pentru Account Manager-ul agentiei
  • Identifica oportunitati de business prin invatarea si intelegerea nevoilor de marketing online si digital ale clientilor
  • Centralizeaza lunar sau la cerere (Account Manager-ului) prospectii - crearea de grafice sau prezentari care sa arate evolutia rezultatelor
  • Analizeaza piata si identifica potentiali clienti, abordarea lor si construirea relatiilor cu acestia
  • Mentinerea unui grad de satisfactie inalt din partea clientilor, inclusiv after-sales
  • Urmareste si raporteaza agentiile concurente la nivel local & regional
  • Urmareste actiunile agentiilor concurente si creeaza grafice sau prezentari care sa arate evolutiile
  • Tine indeaproape legatura cu Account Manager-ul discutand situatiile intampinate in colaborarea cu clientii
  • Pregateste oferte comerciale complete personalizate in functie de nevoile clientului si a propunerii echipei creative
  • Colaboreaza cu Account Manager-ul in vederea obtinerii de vizite pentru acesta la clientii prospectati si urmarirea realizarii vizitelor catre client.
  • Comunicare si actualizare permanenta a informatiilor privind disponibilitatea clientilor de a se intalni cu Account Manager-ul
  • Tine evidenta motivelor pentru care clientii nu sunt disponibili, identificand corect si complet aceste motive si adresand solicitarile catre Account Manager
  • Actioneaza in mod constant pentru atingerea obiectivelor de performanta stabilite pe parcursului anului, conform acordului individual de performanta;
  • Se consulta cu Directorul de Vanzari si Account Manager-ul pentru stabilirea planurilor de dezvoltare sau de imbunatatire a performantei.
  • Monitorizeaza si raporteaza progresul actiunilor stabilite in planuri.

  • Cunoasterea excelenta a produselor si serviciilor oferite de agentie
  • Cunoasterea serviciilor si portofoliilor competitorilor directi
  • Beneficii :

  • Program de lucru flexibil si lejer
  • Sansa de a lucra intr-o echipa tanara, talentata si pasionata de ceea ce face
  • Snack bar la birou
  • Sustinem dezvoltarea permanenta, asadar rambursam 100% : cursuri si training-uri
  • Mediu de lucru relaxant
  • Posibilitate de dezvoltare profesionala
  • Posibilitatea de avansare in cadrul companiei
  • Pentru fiecare an petrecut in cadrul agentiei, primesi o zi de vacanta in plus
  • Ziua de nastere o petreci cum vrei tu, primesti liber din partea agentiei
  • Laptop performant, de ultima generatie si telefon mobil
  • Masina de serviciu
  • Un mediu motivant, in care ideile iti sunt ascultate si promovate
  • Oferim un loc in care iti poti pune ideile in practica
  • Ca o afacere orientata pe echipa, gasim in totdeauna timpul sa ne distram si sa sarbatorim impreuna reusitele noastre
  • Salariu de baza si bonusuri de performanta - motivante
  • Tichete de Masa
  • Training pentru serviciile oferite de catre agentie
  • Acoperim toate taxele salariale catre stat
  • Raportați această lucrare