Sef de receptie hotel
Luana Tours 2004 S.R.L.
Eforie Nord, Romania
5 zile în urmă
source : MyNextJob

Candidatul ideal ar trebui sa aiba experienta in receptie, si cel putin 1 an intr-o pozitie de supervizare si gestionare a activitatii specifice receptiei unui hotel.

O persoana sociabila, o fire dechisa, dar si un bun organizator si planificator

Responsabilitati :

  • Este responsabil pentru buna operare a activitatii din receptia hotelului si colaboreaza cu toate departamentele
  • Organizeaza si supervizeaza activitatea receptionerilor aflati in subordine;
  • Planifica, organizeaza, coordoneaza, conduce şi controleaza activităţile hoteliere, cu preponderenta functiunea de cazare;
  • Promoveaza hotelul, verifica pozitionarea si listarea hotelului pe site-urile de rezervari on-line;
  • Supervizeaza utilizarea corespunzătoare a metodelor de fidelizare a clientelei;
  • Gestioneaza, factureaza si incaseaza rezervarile
  • Răspunde pentru calitatea activităţii personalului aflat în subordine şi pentru fluxul operaţional la nivelul hotelului.
  • Furnizeaza rapoarte de previzionare a activitatii actuale si viitoare despre gradul de ocupare, rezervari, sosiri, plecari, conturi deschise, venituri.
  • CERINTE

  • cunoasterea programului Fidelio sau a unui program similar
  • Cunoştinţe avansate de limba engleză;
  • Abilităţi foarte bune de comunicare şi negociere;
  • Capacitatea de a lua decizii rapide, eficiente şi responsabile;
  • Foarte bune abilităţi de planificare şi organizare.
  • Nivel avansat de cunoastere a pachetului MS Office,
  • Rapiditate in realizarea sarcinilor;
  • Atitudine pozitiva, excelente abilităţi de comunicare, flexibilitate, amabilitate, seriozitate, punctualitate;
  • Raportați această lucrare