Sales consultant
MIELE APLLIANCES S.R.L.
Bucuresti
3 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • studii superiorare;
  • experienta in vanzari;
  • excelente aptitudini de comunicare, atentie la detalii;
  • abilitati de operare PC (Word, Excell, PowerPoint, Outlook);
  • cunostinte foarte bune de limba engleza;
  • competente de stoc control, raportare si intocmire documentatie aferenta;
  • orientare catre client si o tinuta profesionala ireprosabila;
  • atitudine pozitiva;
  • bune abilitati de comunicare si vanzare;
  • automotivare;
  • cursurile de formare profesionala in vanzari constituie un avantaj.
  • Descrierea jobului

  • consilierea si vanzarea de aparatura electrocasnica si accesorii / consumabile premium;
  • acordarea de consultanta clientilor in amenajarea bucatariei;
  • oferirea informatiilor tehnice si comerciale clientilor;
  • intocmirea ofertei de pret;
  • urmarirea si realizarea actiunilor cu privire la negociere, semnare si finalizare a contractelor de vanzare;
  • acordarea asistentei clientilor dupa finalizarea contractului;· suport si asistenta backoffice; amenajarea produselor / comenzi / livrari / receptii;
  • participarea intensa si activa la realizarea obiectivelor calitative, dar si cantitative ale echipei magazinului si la atingerea targetului de vanzari.
  • Raportați această lucrare