Specialist Controlling
Lidl RO
Sediu Central Bucuresti, RO
‎în urmă cu 12 ore

Noi, Lidl, suntem și anul acesta Angajator de Top în Romania și în Europa . Asta înseamnă că Lidl chiar este THE PLACE to work ! Pentru că uneori ai nevoie de mai mult decât de un simplu job, Lidl este locul în care poți să îți construiești o carieră alături de o echipă super cool și într-un mediu modern.

Responsabilităţi

Vei avea impact în companie prin :

  • Dezvoltarea unei relații de tip business partener cu colegii din sediile regionale pe teme de controlling;
  • Generarea și prelucrarea de rapoarte, analize sau statistici periodice sau ocazionale;
  • Sprijinirea colegilor din sediile regionale pentru pregătirea și definitivarea bugetelor;
  • Dezvoltarea de rapoarte care să asigure evidențierea trendurilor, a riscurilor si a oportunităților;
  • Standardizarea rapoartelor recurente și propunerea de soluții de îmbunătățire a indicatorilor analizați.
  • Profilul dvs.

    Cum îți dai seama că ești potrivit / ă pentru acest rol?

  • Ai studii superioare finalizate;
  • Ai experiență de minim 2 ani într-un rol similar; constituie avantaj experiența în retail;
  • Cunoști foarte bine limba engleză. Cunoașterea limbii germane reprezintă avantaj;
  • Lucrezi foarte bine în Excel;
  • Te ajută dacă ai mai lucrat cu SAP FI / SAP CO / SAP BW;
  • Ai foarte bune abilități de comunicare;
  • Ești foarte bine organizat / ă, ai gândire analitică și ești atent / ă la detalii;
  • Îți place să lucrezi în echipă, dar poți să lucrezi cu ușurință și independent.
  • Oferta noastră

    Suntem convinși că te vei integra în echipa noastră pentru că avem un mediu de lucru modern și plăcut și considerăm că cel mai important este să ne simțim bine când suntem la serviciu.

    Îți oferim un salariu atractiv pentru că știm să ne răsplătim pe măsură angajații. Știm că vrei să fii tot timpul în formă, așa că ai o asigurare privată de sănătate gratuită și un abonament de fitness cu reducere substanțială.

    Vei avea oportunitatea de a te implica în proiecte dinamice, extrem de interesante, care prin dezvoltarea lor ajută compania să își păstreze poziția de angajator de top în piață.