Specialist licitații / ofertare
ROMSERVICE TELECOMUNICATII SRL
Bucuresti
1 zi în urmă
source : EJOBS GROUP

Cerințe :

  • Studii superioare în domeniul economic sau tehnic profil : IT, telecomunicații, electronică, etc.
  • Experiență minim 2 ani în domeniul achizițiilor publice / licitații (ofertare)
  • Cunoașterea legislației din domeniu
  • Cunoștințe de lucru cu PC, MS Office
  • Limba engleză nivel mediu
  • Reprezintă avantaj :

  • Curs expert achiziții publice
  • Experienta în sisteme de curenti slabi, sisteme de comunicații, echipamente și rețele de calculatoare
  • Responsabilități :

  • Identificarea, planificarea și monitorizarea oportunităților privitare la contractele de achizțiiIdentificarea, planificarea și monitorizarea oportunităților privitoare la contractele de achiziții, prin menținerea permanenta a legăturii cu SICAP / SEAP și ANAP și canalele specifice;
  • Identificarea documentației de atribuire de la autoritățile contractante;
  • Participarea la licitații cu produse și activități;
  • Întocmirea documentației specifice ținând cont de cerințele publicate in Platforma Publica de Achiziții publice (SICAP) și după caz, Monitorul Oficial al României și Jurnalul Oficial al Uniunii Europene (JOUE);
  • Întocmirea documentației cerute prin caietul de sarcini, fisa de date, etc in vederea participării la procedurile de achiziții publice și private;
  • Colaborarea cu toate departamentele / managerii de produs pentru a întocmirea ofertei tehnice și altor documente necesare participării la licitații;
  • Cercetări de piață privind : nivelul prețurilor, cotațiile bursiere, tarifele practicate în mod curent, pentru aflarea nivelului curent al prețurilor vs nivelul calitativ al produselor / serviciilor / lucrărilor identificate;
  • Completarea formularelor aferente licitației, întocmirea ofertelor tehnice si financiare, DUAE etc;
  • Depunerea documentelor solicitate pentru atribuirea contractului de achiziție publică;
  • Solicitarea de clarificări autorităților contractante si Elaborarea răspunsurilor la solicitările de clarificări emise de autoritățile contractante;
  • Actualizarea bazei de date de licitații;
  • Gestionarea catalogului de produse postat pe SICAP / SEAP;
  • Organizarea si arhivarea documentelor aferente activității desfășurate;
  • Beneficii : Salariu atractiv

    Bonus de performanta

    Oportunități de dezvoltare a carierei

    Raportați această lucrare