AREA SALES MANAGER - ZONA DE VEST
SC SOMACO GRUP PREFABRICATE SRL
Timisoara
3 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • spirit de organizare, talent de comunicare şi spirit de lucru în echipă;
  • respect faţă de cei cu care intră în contact, aptitudini interpersonale;
  • creativ, flexibil, entuziast;
  • atitudine managerială focalizare pe îmbunătăţirea continuă,
  • capacitate de planificare, organizare, control, gestionarea timpului;
  • spirit de iniţiativă;
  • disponibilitate la program de lucru prelungit;
  • abilitatea de a lucra cu oamenii, orientare către clienţi;
  • aptitudine generala de invatare;
  • abilitati dezvoltate de comunicare;
  • abilitati foarte bune de negociere;
  • acordare de consultanta si consiliere, orientare spre profit;
  • interes pentru informarea / ajutorarea şi dezvoltarea altora, înclinaţie pentru conducerea şi controlul oamenilor;
  • experienta in lucrul B2B constituie un avantaj, de asemenea constituie avantaj cunoasterea pietei de materiale de constructii sau pietele adiacente;
  • cunostinte de limba engleza la nivel avansat.
  • Descrierea jobului

  • asigură realizarea şi implementarea strategiei de vânzări a produselor pe zona asignata.
  • asigură realizarea obiectivelor valorice şi cantitative stabilite prin planul de vânzări.
  • asigură previzionarea vânzărilor pentru a evita lipsa produselor din stoc.
  • asigură analiza pieţei şi monitorizarea concurenţei
  • urmăreşte modul de prezentare al produselor companiei în reţeaua comercială din teritoriul alocat
  • identifică direcţii de dezvoltare şi propune promovarea de produse / soluţii noi.
  • asigură calitatea serviciilor pre si post-vânzare
  • identifica si contacteaza potentiali clienti in vederea remiterii ofertei, negocierii, incheierii si executarii contractelor comerciale;
  • intocmeste oferte de marfuri;
  • acorda consiliere d.p.d.v. tehnic si comercial clientilor si potentialilor clienti;
  • negociaza, incheie si asigura executarea contractelor si acordurilor comerciale.
  • Raportați această lucrare