Economist - Operatiuni Bancare
E-INFRA
Cluj Napoca, Cluj, RO
1 zi în urmă

E-INFRA este un grup de patru companii active în domeniile infrastructurii energetice și de telecomunicații, alături de Netcity Telecom SRL, Direct One SA și Nova Power & Gas SRL, care reunește în prezent peste 600 de angajați și a generat o cifră de afaceri consolidată de peste 120 milioane de euro, în 2020.

Căutăm să ne consolidăm în continuare echipa Financiar și angajăm :

Economist - Operatiuni bancare

Responsabilitati

  • Inregistrarea corecta si la zi a documentelor contabile in programul de contabilitate SAP
  • Intocmirea declaratiilor si rapoartelor in relatia cu banca
  • Tine legatura cu bancile, clientii si furnizorii interni si externi
  • Comunicarea cu beneficiarii in privinta consultarii soldurilor si a emiterii instrumentelor de plata
  • Verifica facturile furnizorilor de prestari servicii - interni si externi, precum si inregistrarea acestora in contabilitate
  • Efectuarea reconcilierilor de solduri cu furnizorii, clientii si stocurile de marfa
  • Analiza lunara a necesarului de lichiditati si recomandarea de masuri in vederea accelerarii vitezei de rotatie a activelor circulante
  • Mentinerea permanenta a capacitatii de plata a societatii si indeplinirea la termen a obligatiilor fata de oricare dintre creditorii societatii
  • Cerinte

  • Studii superioare in domeniul economic
  • Experienta minim 4 ani in domeniu
  • Cunoastere sistem ERP (preferabil SAP)
  • Stil de lucru organizat, responsabil, usor adaptabil la situatii noi si deschidere spre dobandirea de noi cunostinte
  • Limba engleza nivel mediu
  • Powered by JazzHR

    Raportați această lucrare