Inginer Mentenanta
SC SOMACO GRUP PREFABRICATE SRL
Gaesti
acum 1 minut
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Absolvent studii superioare tehnice, cu specializare in urmatoarele domenii : mecanic, electric, electrotehnic, utilaj tehnologic,
  • Cunostinte in domeniul echipamentelor industriale (ideal cele din domeniul constructiilor)
  • Experiență anterioară (reprezintă un plus);
  • Cunoasterea limbii engleze - verbal și scris;
  • Cunostinte PC;
  • Persoană responsabilă, bine organizată, dedicată muncii;
  • Descrierea jobului

    Responsabilitati si atributii :

  • Participa la realizarea Planului de Mentenanta si raspunde de aplicarea lui;
  • Planifica, coordoneaza si monitorizeaza activitatile de intretinere, reparatii si inspectii tehnice a echipamentelor utilizate in activitatea de productie;
  • Identifica problemele aparute in functionarea utilajelor si intervine pentru solutionarea lor cu oamenii din subordine sau cu firme terte;
  • Lucreaza impreuna cu Managerul de Investitii la implementarea locala a proiectelor de investitii.
  • Plaseaza si urmareste comenzile de piese de schimb si de servicii necesare bunei desfasurari a activitatii departamentului;
  • Asigura relatia cu ISCIR pentru echipamentele care se supun controlului acestei institutii.
  • Raportați această lucrare