Specialist Marketing
Teleferic Grand Hotel
Brasov
4 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Cunostinte temeinice de grafica;
  • Abobe CS (Photoshop, Illustrator, InDesign, Adobe PDF Professional)

    MS Office (Word, Excel, PowerPoint).

  • Experienta in networking;
  • Descrierea jobului

  • Realizarea de studii de marketing care evalueaza pozitia brandului companiei precum si alegerea metodelor si instrumentelor potrivite pentru pozitionarea buna a firmei pe piata;
  • Urmarirea evolutiei brandului companiei in acord cu politicile de marketing ale firmei;
  • Urmarirea evolutiei lansarii noilor produse / servicii pe piata.
  • Implementarea planului de marketing stabilit la nivelul intregii firme.
  • Contribuie la implementarea planului de marketing stabilit la nivelul intregii companii.
  • Asigura implementarea politicii de marketing;
  • Realizeaza studii si elaboreaza propuneri privind lansarea de noi produse / servicii, stoparea vanzarii anumitor produse / servicii;
  • Elaboreaza si actualizeaza site-urile de internet ale companiei;
  • Coordoneaza actiuni de publicitate / advertising, prin mijloace ATL (above the line) sau BTL (below the line), in colaborare cu Departamentul de Vanzari;
  • Elaboreaza si actualizeaza cataloagele si materialele de prezentare ale companiei (tiparite sau in format electronic), in colaborare cu Departamentul de Vanzari;
  • Realizeaza desene / grafica pentru materiale de comunicare corporate;
  • Prelucreaza si realizeaza layout-uri pentru diferite suporturi de comunicare;
  • Realizeaza infografice;
  • Pregateste documentele pentru tipar.
  • Raportați această lucrare