Tehnician AMC / instrumentatie
Siemens
Brazii de Sus, Prahova Romania
5 zile în urmă

Job Description

Responsabilitati : -Mentenanta aparate / echipamente AMC, electrice, electronice, pneumatice, hidraulice pentru automatizari industriale

  • Demontare, montare, punere in functiune aparatura de masura si control
  • Demontare, reparare, montare robineti de reglare
  • Efectuarea de calibrari la AMC-uri conform procedurilor interne
  • Suport la depanari sisteme utilitati
  • Mentinerea unei bune relatii de comunicare si subordonare cu superiorul
  • Verificarea uneltelor de lucru si a pieselor de schimb pentru a fi siguri de integritatea acestora, a capacitatii operationale inainte de inceperea activitatii.
  • Asigurarea mentinerii ordinii, curateniei si sigurantei la locul de munca
  • Activitati de mentenanta preventiva si corectiva la instalatii
  • Intervine pentru rezolvarea problemelor in functie de importanta lor;
  • Incheie sarcinile pentru care este responsabil si intocmeste rapoarte de lucru;
  • Respecte regulile EHS la nivel de companie si / sau valabile in siteCandidatul ideal :
  • Absolvent Liceu / Scoala profesionala cu profil Electric, Electrotehnic, Electromecanic, sau Automatizari;
  • Cunostinte tehnice teoretice si practice solide in domeniu;
  • Cunostinte mecanice, electrice, automatizari si hidraulice;
  • Cunostinte privind procesele de masurare si control industrial;
  • Min 3 ani experienta in domeniul AMC, Electric si / sau Mecanic;
  • Permis de conducere categoria B

  • Abiliati de comunicare si colaborare;
  • Capacitate de invatare, adaptare si lucru in echipa

    Cunoaşterea bazelor Automatizărilor Industriale, experienţă în domeniul deservirii Sistemelor Automate a proceselor tehnologice - se va considera un avantaj

    Job ID : 184031

    Organization : Gas and Power

    Company : Siemens S.R.L.

    Experience Level : not defined

    Job Type : Full-time

    Adaugați la favorite
    Eliminați de la favorite