INGINER ELECTRONIST HARDWARE
QBIT GEAR SRL
Bucuresti
acum 46 minute
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

este persoana care intruneste urmatoarele cerinte :

Persoana cu pregatire superioara, absolvent al Facultatii de Electronica, Telecomunicatii si Tehnologia Informatiei

Persoana ambitioasa, autodidacta, atenta la detalii cu dorinta si disponibilitatea de a invata lucruri noi in domeniu si de a participa in procesul de inovatie, cercetare si productie al companiei

Cunoasterea limbii Engleze este necesara (nivel mediu)

Experienta in domeniul montajului de PC-uri. Experienta in montajul Watercooling PC constituie un avantaj, intrucat acesta este un departament principal al companiei

Cunostinte solide de electronica, calculatoare cu specializare (experienta) pe IT hardware

Detinerea permisului de conducere Cat B este necesara

Cunostinte service si alte componente constituie un avantaj

Descrierea jobului :

Candidatul va face parte dintr-o echipa de cercetare, inovare si montaj de calculatoare de inalta performanta, in special watercooling PC pe solutii custom made

Design-ul calculatoarelor realizate va fi unic, creat impreuna cu echipa de Designeri si Arhitecti interni ai companiei

Candidatul va face parte din Departamentul Productie, departament care va fi in stransa comunicare cu departamentul de Marketing si Vanzari - care se ocupa de desing-ul si promovarea produselor si a echipamentelor produse de companie

Pe langa super computerele proiectate si asamblate in compania noastra, echipa de productie (din care candidatul va face parte) realizeaza si alte echipamente high-tech, din care amintim urmatoarele : sisteme audio de top, cabine de dezinfectie, echipamente de dezinfectie, computere uzuale, gaming PCs, servere pentru companii importante, service si mentenanta pentru echipamentele furnizate si distribuite

Este de dorit ca noul nostru coleg sa fi fost o persoana cu rezultate bune in facultate sau cu rezultate bune in experientele anterioare in campul muncii IT hardware.

Ne dorim o persoana inclinata spre studiu (careia ii place sa invete), pentru ca va face parte din Departamentul de Productie si Cercetare, un department puternic inclinat spre inovare, cercetare de noi produse, fabricatia acestora si lansarea lor pe piata (cu suportul, bineinteles, al celorlalte departamente)

Va participa la sedintele de organizare si management ale companiei, va veni cu idei despre eficienta, idei de promovare sau de imbunatatire a proceselor tehnologice ale companiei / produselor

Dupa relaizarea echipamentelor in cadrul companiei, acestea vor fi testate pentru verificarea performantele proiectate

Salariu si alte beneficii :

Salariul net se va discuta pe durata interviului cu Managerul Tehnic al companiei si este in stransa legatura cu experienta anterioara si cu performantele si cunostintele tehnice ale candidatului

Se ofera bonusuri pentru rezultatele bune obtinute (acestea variaza intre 500 Euro si ajung pana la 3 5000 Euro)

Programul de lucru :

Programul de munca este normal, 8 ore pe zi, de luni pana vineri, cu incepere la ora 8 : 30 sau 9 : 00 dimineata si cu terminarea activitatilor la ora 17 : 00 sau 17 : 30, incluzand 30 minute pauza de pranz.

Per general, in mediul nostru de lucru, incercam sa facem ca activitatile curente de productie sa nu solicite mult efort, sa nu fie stresante, mediul de lucru sau fie unul placut, iar colegii nostri sa se simta creativi, relaxati si respectati.

Suntem o companie mica, in curs puternic de dezvoltare. In echipa noastra iti poti lua liber cand doresti, poti avea un program flexibil, iti vom intelege toate dorintele si nevoile personale si detestam comportamentul corporatiilor.

Cu siguranta te vei simti in largul tau, relaxat si aprociat.

Locatia Job-ului :

Bulevardul Pipera, nr 31A, langa Bio Medica International, Bucuresti

Raportați această lucrare