Operator Telesales
Farmec SA
Cluj‑Napoca
1 zi în urmă
source : EJOBS GROUP

Cerinţe :

  • Studii superioare (reprezintă un avantaj);
  • Experiență de minim doi ani (vânzare directa, call center, relații clienți)
  • Cunoașterea tehnicilor de vânzări, de negociere, servicii post-vânzare;Ușurință în inițierea și dezvoltarea relațiilor interpersonale;
  • Cunostințe de utilizare PC nivel mediu;
  • Limba Engleză nivel avansat.
  • Ce competențe am dori să dețineți :

  • Excelente abilități de comunicare prin telefon : voce placută, dicție, discurs clar și structurat, putere de convingere, ascultare activă;
  • Capacitatea de a comunica corect în scris;
  • Abilități de vânzare și negociere;
  • Abilități foarte bune de organizare și planificare;
  • Atitudine pozitivă, orientată către găsirea de soluții;
  • Constituie un avantaj experiența în Telesales sau în vanzare, către clienti de tip business;
  • Orientare către client, adaptabilitate și capacitatea de a menține o relație de business-to-business pe termen lung.
  • Responsabilităţi :

  • Identificarea și recrutarea de clienți noi din canalele de piață nespecifice Farmec și gestionarea relației cu acești clienți;
  • Contactarea telefonica a clienților în vederea informării cu privire la ofertele valabile;
  • Prezentarea și promovarea prin telefon a produselor, în conformitate cu strategia comercială a companiei;
  • Identificarea nevoilor clienților, personalizarea și adaptarea ofertelor la cerințele acestora;
  • Preluarea de comenzi și gestionarea soldurilor în relația cu clienții existenți, conform unei frecvențe de contactare, respectiv rute prestabilite;
  • Dezvoltarea permanenta a relației cu clienții și gestionarea portofoliului alocat, în scopul atingerii obiectivelor de business;
  • Realizarea targetului de vânzări și îndeplinirea altor obiective stabilite de către managerul direct;
  • Întocmirea de rapoarte cu privire la activitatea zilnică.
  • Ce vă putem oferi noi :

  • Un pachet salarial constituit din salariul de bază plus comision (functie de gradul de îndeplinire al obiectivelor lunare), tichete de masă, premii ocazionale (primă de vacanță, de sărbători, etc.);
  • Oportunitatea de a lucra într-o companie cu tradiție, aflată într-o puternică expansiune. Mediu de lucru profesionist.
  • Raportați această lucrare