Specialist Marketing in Sighisoara
SICERAM SA / Grupul Leier
Brasov
‎în urmă cu 12 ore
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

SPECIALIST MARKETING - ORAS DE LUCRU SIGHISOARA Cerinţe :

  • Studii superioare Marketing / Comunicare ȋn afaceri;
  • Experienţă profesională de minimum 3 ani ȋn Marketing;
  • Abilităţi excelente de negociere şi comunicare ȋn limba romȃnă, oral şi scris;
  • Cunoştinţe de limba engleză, nivel avansat; cunoştinţe de limba germană şi maghiară constituie avantaj;
  • Cunoştinţe excelente cu privire la principiile, strategiile şi metodele de realizare a campaniilor de marketing online;
  • Cunoştinţe şi experienţă ȋn derularea campaniilor Google Adwords, Facebook Ads, LinkedIn, Youtube;
  • Cunoştinţe foarte bune ȋn utilizarea unui program de editare imagini, creare machete (Adobe Photoshop, Adobe Illustrator, CorelDraw, etc);
  • Cunoştinţe foarte bune ȋn metodele de optimizare pentru motoarele de căutare (SEO);
  • Cunoaşterea pachetului MS Office;
  • Gȃndire strategică, perseverent ȋn atingerea obiectivelor, cu multă imaginaţie şi creativitate;
  • Organizat şi eficient, cu atenţie la detalii.
  • Descrierea jobului

  • Promovează compania ȋn mediul offline şi online;
  • Realizează materialele publicitare ȋn diverse programe de editare grafică;
  • Negociază ofertele de publicitate cu partenerii externi;
  • Monitorizează şi analizează eficienţa campaniilor online;
  • Monitorizează poziţia website-ului ȋn motoarele de căutare, propune şi implementează acţiuni de ȋmbunătăţire;
  • Redactează articole şi le postează pe site şi ȋn revista proprie a Grupului;
  • Colaborează cu echipa pentru ȋmbunătăţirea site-ului.
  • Se oferă :

  • Mediu de lucru plăcut ȋntr-o echipă tȃnără;
  • Diversitate de proiecte şi de activităţi;
  • Job full-time ȋntr-o companie internaţională;
  • Salariu motivant;
  • Bonuri de masă.
  • Trimite un CV şi o scrisoare de intenţie la adresa de e-mail : adela.decker leier.ro

    Aplicaţiile tale vor fi strict confidenţiale. Numai candidaţii selectaţi vor fi contactaţi.

    Raportați această lucrare