Tehnician mecanic
SC SIALTPRO SRL
Cluj‑Napoca
3 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Absolvent de scoala tehnica, liceu cu profil tehnic - mecanic sau scoala profesionala calificare lacatus mecanic;
  • Experienta de minim 2 ani in domeniul mecanic;
  • Cunoasterea si intelegerea desenelor tehnice de piese sau subansamble si a proprietatilor mecanice ale materialelor;
  • Experienta in asamblare dupa norme calitative si functionale, tinand cont de tolerante, abateri si de rolul functional al pieselor;
  • Cunostintele de limba engleza si-sau germana sunt in avantajul candidatului;
  • Disciplinat, constiincios, capacitate de lucru individuala si in echipa, responsabil, punctual.

    Descrierea jobului

  • Lucrari de montaj subansamble si ansamble mecanice sau electromecanice;
  • Asamblarea masinilor (utilajelor) si liniilor industriale automate dupa schite si desene tehnice respectand normele tehnice de calitate;
  • Realizarea traseelor pneumatice si hidraulice pentru sistemele cu actionare pneumatica sau hidraulica;
  • Montarea, conectarea si reglarea componentelor de actionare si control;
  • Efectuarea probelor de functionare si a verificarilor calitative;
  • Punerea in functiunie a utilajelor si instalatiilor construite;
  • Efectuarea operatiilor de intretinere si reparare (service);
  • Prelucrari mecanice uzuale (debitare, burghiere, filetare, alezare, frezare, strunjire, etc.).

    Raportați această lucrare