Social Media Specialist
Excon Consultanta
Intrarea Liteni, Bucuresti, Romania
8 zile în urmă

EXCON CONSULTANTA (www.excon.ro), firma de consultanta in resurse umane, recruteaza Social Media Specialist pentru clientul sau, companie multinationala, care activeaza in domeniul IT.

Cerinte :

  • Studii superioare finalizate;
  • Cunostinte de limba engleza la nivel avansat;
  • Cunostinte de Microsoft Office si de operare PC;
  • Abilitati de comunicare;
  • Gandire analitica si spirit organizational;
  • Capacitatea de a inova si de a fi creativ.

    Responsabilitati :

  • Elaborarea si implementarea planului de marketing si de comunicare;
  • Crearea campaniilor de social media;
  • Suport in realizarea rapoartelor de analiza in mediul digital si mass-media, propunand masuri de contracarare a acestora;
  • Crearea si intretinerea continutului editorial si multimedia;
  • Gestionarea canalelor social media ale companiei, inclusiv Facebook, Twitter, LinkedIn si alte platforme relevante;