Contabil primar / Accountant @Meron
FIVE COFFEE ROASTERS SRL
Cluj‑Napoca
4 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Absolvent studii cu profil economic;
  • Cunoştinţe temeinice privind contabilitatea financiară, fiscalitate şi legislaţie financiar-contabilă;
  • Abilităţi de organizare, comunicare, planificare, autocontrol şi control;
  • Foarte bune cunoștințe de operare PC;
  • Meticulozitate și acuratețe;
  • Persoană dinamică, deschisă, orientată spre soluții;
  • Seriozitate și implicare;
  • Cunoașterea programului Saga constituie un avantaj;
  • Capacitatea de a menţine standarde etice ridicate, personalitate puternică, cu valori stabile, responsabilitate şi loialitate, atitudine proactivă şi pozitivă;
  • Sprirt de iniţiativă, dinamism, gândire anticipativă şi preventivă, promptitudine şi ritm de lucru susţinut;
  • Seriozitate, promptitudine și initiativă în rezolvarea problemelor, bune capacități de analiză, bună comunicare, spirit de echipă;
  • Gândire analitică și capacitatea de a lucra eficient cu un volum mare de date.
  • Descrierea jobului

  • Organizarea și ținerea contabilității primare a societății conform legislației în vigoare;
  • Înregistrarea și arhivarea corectă și completă a tuturor documentelor contabile, conform legislației în vigoare : facturi de intrare / ieșire de marfă, facturi de cheltuieli, încasări și plăti, deconturi de cheltuieli, bonuri de consum, stocuri etc.;
  • Întocmirea preliminară a statelor de salarii, fișe pontaj, raportărilor, alte documente specifice (ex. concedii, deconturilor de deplasare);
  • Efectuarea de operațiuni specifice preliminare închiderilor contabile lunare;
  • Evidența curentă a soldurilor furnizorilor / clienților, a inventarierilor periodice;
  • Efectuarea confirmării de sold cu partenerii, ori de câte ori este necesar;
  • Întocmirea de rapoarte și situații specifice activității;
  • Colaborarea stransă cu celalalte departamente ale societății.
  • Raportați această lucrare