Arhivar
certSIGN S.A.
Bucuresti
acum 1 minut
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Studii medii / superioare
  • Cursuri / atestări specifice postului : certificare de Arhivar cerință obligatorie
  • Experienţa profesională : minim 1 an în activități similare
  • Cunoașterea Legii 16 / 1996 și a Instrucțiunilor de aplicare
  • Capacitatea de a livra o muncă de calitate, cu obținerea de performanță intr-o muncă repetitivă
  • Abilități de operare aplicații software și echipamente de scanare și fotocopiere
  • Capacitatea de a respecta regulamente și proceduri specifice
  • Abilități de cooperare și lucru in echipă
  • Persoană conștiincioasă, riguroasă, amabilă, calmă, flexibilă, autonomă
  • Cunoștințe de utilizare calculator : MS Office - Word, Excel, Outlook; Internet
  • Cunoștințe de limba engleză nivel începator.
  • Descrierea jobului

  • Activități specifice procesului de arhivare fizică a documentelor
  • Activități legate de lucrarea de întocmire a nomenclatorului
  • Preluarea documentelor, constituirea dosarelor de arhivă, inventariere și evidență a documentelor intrate-ieșite, in depozitul de arhivă
  • Activități legate de întocmirea lucrării de selecționare
  • Activități legate de folosirea documentelor
  • Activități legate de asigurarea condițiilor de păstrare a documentelor
  • Alte activități specifice.
  • Raportați această lucrare