Consultant recrutare (mass recruitment) - Constanta
Adecco Romania
Romania
17 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

Personalitate extroverta, bun comunicator

Flexibilitate si disponibilitate pentru deplasari in judet (munca de teren approx 50% din timp)

Abilitati de relationare cu clientii

Permis de conducere categoria B

Cunostinte operare PC (Microsoft Office)

Cunostinte de limba engleza - nivel mediu, avansat

Cunostinte practice de recrutare si intervievare - experienta este un avantaj

  • Cunoasterea legislatiei muncii constituie un avantaj;
  • Descrierea jobului

    Dezvoltarea si actualizarea bazei de date Adecco prin contacte directe cu candidatii

    Investigarea si gasirea unor noi canale alternative de recrutare in functie de specificul pozitiei recrutate si postarea de anunturi pe canalele agreate de recrutare

    Selectarea cu atentie a candidatilor, in functie de profilul validat cu clientul

    Identificarea, verificarea si masurarea competentelor candidatilor folosind tehnici specifice de recrutare (interviu, teste, etc)

    Stabilirea interviurilor si validarea cu candidatii si clientii referitor la intelegerea si acceptarea detaliilor legate de locatia si data interviurilor

    Informarea candidatilor si / sau a angajatilor de munca temporara referitor la conditiile de angajare si lucru si a regulilor de Siguranta si Securitate in munca

    Prezentarea angajatilor catre client si mentinerea unui contact permanent cu angajatii Adecco la clienti

    Realizarea de rapoarte si statistici referitoare la proiectele de recrutare desfasurate conform cerintelor si metodologiei Adecco / client

    Dupa finalizarea procesului de recrutare ofera feedback tuturor candidatilor implicate in proces

  • Dezvolta relatii bune si de lunga durata cu candidatii din piata locala in care activeaza;
  • Aplică
    Adaugați la favorite
    Eliminați de la favorite