Buyer - design industry
CONFIDENTIAL
Bucuresti
3 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Absolvent studii superioare;
  • Experienta 1-3 ani in departamentul de achizitii

  • Abilitati foarte bune de analiza, comunicare si negociere, fermitate, integritate, responsabilitate;
  • Abilitati de planificare si prioritizare pentru atingerea termenelor limita;
  • Cunoasterea limbii engleze la nivel avasat;
  • Cunostinte operare PC (Word, Excel, Power Point - nivel avansat) - se va sustine un test pentru verificarea nivelului;
  • Permis conducere categoria B.

    Descrierea jobului

  • Negociaza contractele de furnizare produse in concordanta cu strategia comerciala a companiei, urmarind intotdeauna atingerea obiectivelor stabilite intern;
  • Raspunde pentru calitatea negocierii contractelor de marfa cu furnizorii;
  • Identifica, evalueaza si selecteaza potentialii furnizori;
  • Stabileste relatii optime cu furnizorii, pentru rezolvarea in timp util si in bune conditii a problemelor uzuale;
  • Analizeaza si optimizeaza portofoliul de produse de gestionat;
  • Efectueaza rapoarte de rotatie a stocurilor

  • Cunoaste si respecta legislatia de dreptul concurentei, respectiv Legea nr. 21 / , a concurentei, precum si procedura si cerintele interne de dreptul concurentei, in relatia cu furnizorii;
  • Raportați această lucrare