Leader Ingénierie (F/M)
Renault
Bucuresti
4 zile în urmă

Job Description

Responsabilitatile postului :

  • Contribuie la satisfacerea clientilor Renault si la profitabilitatea intreprinderii prin asigurarea conceptiei produs / proces pentru piese, ansamble si sub-ansamble de piese din perimetrul sau, pentru vehiculele din planul de gama sau cele din viata serie - In conformitate cu caietul de sarcini functional ( date de intrare conceptie, constrangeri reglementare, obiective Calitate-Cost-Termene) - Prin respectarea standardelor si regulilor specifice meseriei, a proceselor de dezvoltare si a logicii de conceptie Utilizand aplicatiile IAO specifice.
  • Participa la realizarea analizelor de calitate si ia in considerare concluziile acestora.
  • Propune idei vizand ameliorarea calitatii pieselor din perimetrul sau si reducea pretului de fabricatie a acestora.
  • Construieste in aplicatiilele specifice planuri de actiune privind problemele pentru care este numit pilot de solutie.
  • Pe baza returului sau de experienta participa la procesul de capitalizare ce vizeaza ameliorarea continua a standardelor si regulilor de conceptie
  • Profilul cautat :

  • Experienta in dezvoltare piese din perimetru Etansare, Manevra si Vision(convergenta tehnica intre actorii Proiect -Arhitectura, Design, Prestatii Vehicul si furnizor piesa finala)
  • Experienta in industrializarea pieselor din perimetrele mentionate mai sus
  • Cunostiinte de LUP, Signe, Enovia / NewPDM, OneVAL, PARM si ANPQP
  • Gestionare macheta numerica piese
  • Check Reguli de conceptie la fiecare Jalon Proiect
  • Limbi straine Franceza / Engleza nivel avansat
  • Comunicare multiculturala interna si externa companiei
  • Abilitate de prezentare / animare
  • Lucru in echipa si in transversal
  • Seriozitate si implicare maxima
  • Toate candidaturile vor fi luate în considerare indiferent de naționalitate, gen, dizabilitate, vârstă, rasă, culoare, religie, stare de graviditate, identitate de gen sau orientare sexuală.

    Job Family

    Research & Development

    Renault Group is committed to creating an inclusive working environment and the conditions for each of us to bring their passion, perform to the full and grow, whilst being themselves.

    We find strength in our diversity and we are engaged to ensure equal employment opportunities regardless of race, colour, ancestry, religion, gender, national origin, sexual orientation, age, citizenship, marital status, disability, gender identity, etc.

    If you have a disability or special need requiring layout of the workstation or work schedule, please let us know by completing this form.

    Raportați această lucrare