Transport Manager
LEXTOM TRANS ASD SRL
Timisoara
4 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

Pregătirea și experiență :

  • studii medii sau superioare;
  • obligatoriu curs ARR coordonator transport;
  • cunoștințe operare PC (Word, Excel, Internet etc.);
  • experiență de cel puțin 1 an în coordonare echipe;
  • experiență relevantă în posturi similare constituie un avantaj;
  • cunoașterea la nivel avansat a unei limbi de circulație internațională (engleză, germană, franceză);
  • aptitudini de comunicare, planificare și negociere;
  • seriozitate, dinamism, meticulozitate și adaptabilitate;
  • Descrierea jobului

    Responsabilități și sarcini :

  • va cunoaște și va respecta prevederile legale cu privire la circulația pe drumurile publice, în trafic intern și internațional de mărfuri;
  • planifică, organizează și controlează activitățile legate de transport;
  • administrează flota auto

  • coordonează echipa care întocmește toate documentele și obține toate actele necesare pentru circulația legală pe drumurile publice;
  • coordonează și supraveghează activitatea conducătorilor auto;
  • programează și optimizează rute;
  • preluarea cererilor de oferte și a comenzilor din partea clienților;
  • primirea și confirmarea comenzilor de transport;
  • găsirea soluțiilor optime de desfășurare a transporturilor și comunicarea soluțiilor alese către clienți;
  • organizarea transporturilor în cele mai bune condiții, cu respectarea calității și termenelor cerute de standardele firmei;
  • optimizează costurilor legate de transport;
  • studiu de piata pentru clienti potentiali

    va duce la îndeplinire orice alte dispoziții primite de la șeful sau ierarhic.

    Raportați această lucrare