Consilier Vanzari Expert / Consilier Vanzari Senior
Metro Cash&Carry Romania
Oradea
4 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

Ești dinamic și îți place să interacționezi cu clienții? Ai putea fi colegul perfect pentru rolul de Consilier Vânzări Expert / Consilier Vânzări Senior.

Pentru a avea succes în acest rol, vei avea nevoie de :

  • Experientă anterioară în comerț;
  • Orientare și deschidere către clienți;
  • Responsabilitate si seriozitate;
  • Dinamism și spirit de inițiativă;
  • Flexibilitate și spirit de echipă;
  • Excelente abilități de comunicare;
  • Cunoștințe de operare MS Office.
  • Descrierea jobului

    Alătură-te echipei și te vei ocupa de :

  • Deservirea clienților METRO în mod activ, oferind informații despre produsele și serviciile METRO, ajutând clienții la manipularea produselor astfel încat să cumpere rapid și usor ceea ce își doresc;
  • Asigurarea prezenței mărfurilor la raft în mod direct, asigură prezența prețurilor lângă produse si informarea corectă și completă a clientului despre produsele și serviciile comercializate;
  • Recepționarea și invetarierea stocului de marfă în acord cu legislația și standardele METRO pentru a avea stocul scriptic egal cu stocul faptic;
  • Asigurarea calității, prospețimii și termenului de valabilitate al produselor expuse în zona comercială și în spațiul de depozitare;
  • Facturarea și încasarea contravalorii produselor, conform procedurilor si instrucțiunilor interne, atunci când este necesar;
  • Instruirea angajaților în acord cu procedurile și principiile de afaceri ale companiei și actionează pentru menținerea și creșterea motivației în colectiv;
  • Oferirea de suport colegilor, atunci când este necesar;
  • Asigurarea ordinii și curațeniei la locul de muncă.
  • Ce oferim în schimb?

  • Vei avea sprijinul unei echipe de profesioniști;
  • Vei găsi la noi un mediu prietenos si oportunități de dezvoltare;
  • Tichete de masă, vouchere cadou (Paște, Crăciun, fidelitate, etc.);
  • Bonus trimestrial în funcție de performanța magazinului;
  • Asigurare medicală.
  • Raportați această lucrare