Specialist Marketing Online
SC Creative Online Network SRL
Bucureşti
2 zile în urmă
source : Jobber

Agentie certificata Google Adwords angajeaza specialist marketing online.

Cerinte

  • Experienta in domeniu : minim 1 an;
  • Studii superioare (de preferat terminate);
  • Cunoastere limbii engleze la nivel mediu-avansat;
  • Bun cunoscator al mediilor de promovare online : Google adwords,social media si e-mail marketing;
  • Experienta in implementarea si gestionarea de campanii PPC in Google Adwords si Facebook;
  • Cunostinte despre piata e-commerce din Romania;
  • Constituie un avantaj cursurile, calificarile si trainingurile in domeniile google adwords, marketing, comunicare online sau vanzari;
  • Alte avantaje : cunostinte de operare pe Opencart, Prestashop, Wordpress
  • Responsabilitati :

  • Propune si sustine bugetul alocat canalelor de promovare pe care le gestioneaza;
  • Propune si implementeaza campanii noi de promovare, in alte medii decat cele deja utilizate;
  • Propune si implementeaza campanii de marketing online : campanii PPC (Adwords si Facebook);
  • Asigura stabilitatea si cresterea brandului companiei in mediul online si social media;
  • Administreaza si urmareste campaniile in derulare;
  • Realizeaza concepte creative pentru promotiile si produsele brandului;