Inginer mentenanta (piese schimb)
RIAN & PARTNERS
Pitesti
1 zi în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Studii superioare tehnice - mecanic / electromecanic / electronic / automatizari;
  • Experienta anterioara in zona de mentenanta echipamente industriale - minimum 2 ani;
  • Bune abilitati de comunicare cu persoane la diferite niveluri de cariera;
  • Engleza - avansat
  • Descrierea jobului

  • Stabileste structura si modul de organizare in interiorul depozitului de peise de schimb mentenenta;
  • Definește și efectuează sesiuni de training pentru echipa, cu scopul de a îmbunătăți nivelul de competență și performanță;
  • Dezvoltă procesul de gestionare a pieselor de schimb în conformitate cu instrucțiunile locale de lucru;
  • Monitorizează și raportează consumul de piese de schimb;
  • Monitorizează acuratețea stocurilor;
  • Oferă sprijin in gestionarea bugetului de investiții în ceea ce privește piesele de schimb;
  • Oferă asistență Departamentului de Achiziții pentru orice neconformitate a pieselor de schimb;
  • Asigură un nivel optim al stocurilor de piese schimb;
  • Asigură analiza consumului de piese schimb;
  • Efectuează audituri interne pentru procesul de gestionare a pieselor schimb;
  • Raportați această lucrare