CHIMIST CERCETARE - DEZVOLTARE
SC INFOMED FLUIDS SRL
Bucuresti
1 zi în urmă
source : EJOBS GROUP

CANDIDATUL IDEAL :

  • Diploma absolvire Chimie, Inginerie chimica, Farmacie;
  • Minim 3 ani intr-un laborator analize fizico-chimice industrie farmaceutica constituie avantaj

    Cerinte :

  • Tehnica farmaceutica;
  • Experienta in operarea echipamentelor de laborator, experienta de lucru in tehnici de cromatografie (HPLC, GC, IR, UV, KF);
  • Cunostinte GMP si GLP;
  • Cunostinte analiza statistica;
  • Experienta in elaborarea si validarea metodelor de lucru analitice;
  • Abilitati de operare calculator;
  • Bune cunostinte de limba engleza (scris, vorbit);
  • Abilitati demonstrate de planificare si organizare;
  • Capacitate de lucru in echipa, onestitate si sociabilitate.

    Descrierea jobului

    Principalele responsabilitati :

  • Dezvoltarea de produse noi (dezvoltare metode de analiza, validari metode, studii de stabilitate, proces de fabricatie);
  • Activitate de cercetare a problemelor care apar in cadrul fluxurilor de fabricatie / optimizarea tehnologiilor existente

    Elaborarea documentatiei tehnice necesare inregistrarii / reinregistrarii produselor pentru care se desfasoara activitati de dezvoltare.

    BENEFICII :

  • Avantajul de a lucra organizat intr-un colectiv tanar;
  • Oportunitati de dezvoltare personala si profesionala.
  • Raportați această lucrare