Agent vanzari - Tecuci
Vel Pitar
Tecuci
5 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Minimum 2 ani experienta in vanzari de produse alimentare;
  • Preferabil studii superioare finalizate;
  • Cunostinte operare PC (Excel, Word);
  • Foarte bune abilitati de comunicare si negociere, atitudine orientata spre satisfacerea cerintelor clientilor, spirit intreprinzator;
  • Permis auto categoria B (autoturismul se poate folosi si in interes personal);
  • Disponibilitate pentru deplasari.
  • Descrierea jobului

  • Identificarea potentialilor clienti si estimarea bonitatii acestora;
  • Prezentarea si promovarea produselor oferite de companie;
  • Colaborare permanenta cu beneficiarii si potentialii beneficiari ai societatii;
  • Monitorizeaza : preturile practicate pe piata la produsele similare, produsele noi aparute pe piata, expunerea corespunzatoare a produselor proprii in locatiile beneficiarilor;
  • Urmarirea evolutiei vanzarilor pe fiecare client deservit;
  • Atingerea target-ului de vanzari alocat;
  • Atingerea numarului de clienti stabilit;
  • Implementarea politicilor comerciale ale firmei;
  • Colaborare cu echipele de distributie.
  • Raportați această lucrare