Area Manager Merchandising
FMCG Merchandising
Bucuresti
2 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Minim 5 ani experienta in merchadising, retail sau vanzari;
  • Experienta relevanta de manager in domeniul FMCG;
  • Abilitati dezvoltate de comunicare si negociere;
  • Leadership;
  • Seriozitate, responsabilitate si perseverenta;
  • Bune abilitati de planificare si organizare a activitatii;
  • Spirit de echipa;
  • Studii superioare finalizate;
  • Cunostinte operare MS Office si Smartphone;
  • Carnet de conducere categoria B obtinut de de minim 2 ani.

    Descrierea jobului

  • Coordoneaza si monitorizeaza activitatea echipei de area supervisor;
  • Propune solutii de optimizare si eficientizare a activitatii area supervisor-ilor si merchandiser-ilor;
  • Realizeaza recrutare, induction si coaching pentru pozitia area supervisor;
  • Actioneaza permanent pentru asigurarea planurilor de succesiune;
  • Planifica zilnic activitate echipei si stabileste prioritatile si obiectivele de atins;
  • Verifica respectarea standardelor calitative de merchandising;
  • Mentine si dezvolta relatii de colaborare cu reprezentantii clientilor si ai magazinelor;
  • Asigura organizarea si planificarea implementarii noilor proiecte;
  • Intocmeste si transmite rapoarte de activitate.

    Raportați această lucrare