SALES & MEDICAL REPRESENTATIVE
NATURA ECOPHARM( WELEDA & REMEDII FLORALE BACH)
Bucuresti
5 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Cunoasterea pietei farmaceutice si experienta anterioara in aceasta piata;
  • Disponibilitate pentru un post cu activitate de teren, dinamica;
  • Studii superioare (preferabil in domeniile : farmacie, medicina, biologie, etc);
  • Excelente abilitati de comunicare si relationare;
  • Buna orientare catre client;
  • Abilitati inalte de promovare si vanzare;
  • Buna capacitate de organizare si planificare;
  • Orientare catre obtinerea de rezultate;
  • Atitudine proactiva, entuziasm, motivatie inalta;
  • Dinamism, seriozitate, implicare;
  • Cunostinte de limba engleza, nivel mediu;
  • Cunostinte operare PC, nivel mediu;
  • Permis de conducere categoria B.
  • Descrierea jobului

    Obiectivul postului :

    Dezvoltarea afacerii companiei prin dezvoltarea portofoliului de clienti ai companiei si realizarea în aria repartizată a volumelor de vânzări şi a obiectivelor de acoperire clienţi, asezarea produselor la raft şi transmiterea comenzilor catre distribuitorii parteneri.

    Responsabilitati principale :

  • Construieşte (Identificarea de noi clienti potentiali pe piata) şi menţine baza de clienţi (FARMACII,MEDICI si magazine bio / naturiste) în secţiunea pe care o administrează;
  • Vizitează zilnic numărul de clienţi necesar pentru a atinge standardele impuse de companie;
  • Promovarea in mod etic a produselor companiei respectand strategia si politica companiei, conform obiectivelor de volum / an / lună / zi;
  • Administrarea eficienta a zonei alocate in vederea indeplinirii obiectivelor de vanzari;
  • Realizarea planului de vanzari stabilit de seful ierarhic superior;
  • Participarea la evenimente : conferinte, simpozioane, mese rotunde etc;
  • Raportarea activitatii proprii, precum si a unor informatii despre produse concurente si transmiterea acestora catre managerul direct.
  • Raportați această lucrare