Inginer Calitate
Adecco
Arad, Arad, Romania
4 zile în urmă

Adecco Resurse Umane recruteaza pentru clientul sau, o companie multinationala producatoare de cablaje din Bistrita, o pozitie de inginer calitate :

Responsabilitati :

  • Asigura desfasurarea si implementarea standardelor QM de-a lungul intregului Segment / Zonei de responsabilitate;
  • Asigura implementarea actiunilor de imbunatatire continua a proceselor managementului calitatii, procedurilor, politicilor, activitatilor si rapoartelor de-a lungul intregului Segment / Zonei de responsabilitate
  • Asigura conformitatea cu Cerintele Specifice ale Clientului in cadrul Segmentului / Zonei de responsabilitate
  • Este autorizat pentru a opri productia si / sau expedierea pentru a atenua riscul produselor / proceselor neconforme
  • Cerinte :

  • Folosire LISA;Actualizare / Mentinere matrice corespondenta;PDCA
  • Folosire portal client;Cunoasterea QMT;
  • Analiza 3D;Intocmire prezentare analiza (atasamente);Inregistrari in Omnitacker; Informare catre ceilalti ingineri (alte proiecte);
  • Folosire LISA; Actualizare FMEA; Actualizare plan de control; Analiza PARETO; Analiza Fishbone;
  • Analiza 8D;
  • Analiza Deep Drill; Urmarire implementare actiuni stabilite;
  • Planificare; Pregatire; Desfasurare; Raportare; Intocmire PDCA; Urmarire PDCA;
  • Beneficii :

  • Salariu motivant negociabil in cadrul interviului (in functie de experienta profesionala si abilitatile fiecarui candidat;
  • Posibilitatea de dezvoltare profesionala;
  • Sansa de a face parte dintr-o echipa dinamica si unita;
  • Diverse beneficii in functie de performantele individuale ale fiecarui angajat;
  • Aplică
    Adaugați la favorite
    Eliminați de la favorite