Proiectant (Energie Electrica) (93686)
Delgaz Grid
Romania
4 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Educaţie necesară : Studii superioare tehnice de specialitate (Energetică / Electrotehnică / Inginerie electrică), autorizare ANRE gr. II A sau III A;
  • Experienţă practică necesară : minim 3 ani în activitatea de distribuţie a energiei electrice;
  • Cunoştinţe obligatorii cerute de legislaţie : Legislaţia specifică domeniului energiei electrice şi construcţiilor, norme tehnice
  • Cunoştinte IT : Pachetul MS Office, AUTOCAD, programe de calcul devize specifice activităţii
  • Altele : Permis de conducere categoria B; Capacitate de sinteză, abilităţi analitice, abilităţi de comunicare; Receptivitate faţă de solicitările profesionale;
  • Iniţiativă şi cultură în domeniul asigurării calităţii; Capacitatea de organizare şi ritm susţinut de lucru.

    Descrierea jobului

  • Realizează documentaţii tehnice de proiectare pentru sistemele de distribuţie a energiei electrice, în scopul realizării planului de investiţii, precum şi a lucrărilor de reparaţii
  • Elaborează studii de soluţie, studii de prefezabilitate, studii de fezabilitate, proiecte tehnice, caiete de sarcini, documentaţii de execuţie, direct sau prin colaborare;
  • Efectuează studii şi analize diagnostic privind sistematizarea, modernizarea şi retehnologizarea staţiilor şi reţelelor electrice;
  • Elaborează documentaţiile pentru obţinerea acordurilor, avizelor şi autorizaţiilor;
  • Obţine avizele şi acordurile necesare, inclusiv cele privind terenul;
  • Actualizează documentaţiile tehnico-economice la solicitarea beneficiarului;
  • Susţine spre avizare documentaţiile întocmite în comisia de avizare CTE competentă;
  • Participă la predarea amplasamentului pentru execuţia lucrărilor proiectate;
  • Colaborează în teren cu managerul de proiect şi executantul pentru identificarea soluţiilor tehnice adecvate, necesare implementării proiectului;
  • Identifică şi stabileşte soluţii tehnice pentru situaţii specifice din teren şi întocmeşte dispoziţii de şantier, întocmeşte note de cantităţi suplimentare / note de renunţare;
  • Participă la verificarea calităţii lucrărilor executate, în conformitate cu Programul pentru controlul calităţii lucrărilor inclusiv în fazele determinante de execuţie pentru lucrările proiectate;
  • Participă la recepţia la terminarea lucrărilor şi la recepţia finală a lucrărilor proiectate;
  • Întocmeşte şi prezintă în faţa comisiei de recepţie, referatul cu privire la modul în care a fost executată lucrarea.
  • Ce oferim

  • Pachet salarial atractiv;
  • Bonus de performanţă;
  • Tichete de masă;
  • Asigurarea medicală privată;
  • Pensie facultativă;
  • Prima de vacanţă.
  • Aplică
    Adaugați la favorite
    Eliminați de la favorite