Consultant fonduri europene => Relocate to Cluj-Napoca
ODAS GLOBAL CONSULTING SRL
Nădlac, RO
1 zi în urmă
source : Loadjobs

Job Description :

Constituie avantaj experienta de minim 2 ani in scrierea si implementarea proiectelor nationale (programe POC, POR, PNDR, POCU, etc.)

Requirements :

  • Cunostinte avansate de operare PC (Word, Excel, Power Point, etc.);
  • Cunostinte de limbi straine (obligatoriu limba engleza -foarte bine : scris, citit, vorbit; a doua limba cunoscuta constituie avantaj);
  • Atitudine profesionista in abordarea provocarilor;
  • Capacitatea de a lucra in echipa;
  • Bune abilitati de comunicare si relationare;
  • Experienta de lucru cu termene limita si rezistenta la stres;
  • Permis de conducere (constituie avantaj);
  • Responsabilitati : ?

    Accesarea fondurilor nerambursabile :

  • Identifica oportunitatile de finantare nerambursabila;
  • Evalueaza eligibilitatea potentialilor clienti;
  • Consiliaza clientii si partenerii / furnizorii acestora in vederea emiterii / obtinerii documentelor necesare intocmirii dosarelor de finantare;
  • Intocmeste documentatiile specifice in vederea obtinerii finantarii nerambursabile precum : plan de afacere, cereri de finantare, analize cost beneficiu.

  • alte documente prevazute in ghidul solicitantului;
  • Realizeaza activitati de consultanta specifice evaluarii si contractarii proiectelor : intocmirea si verificarea cererilor de clarificari, vizite de lucru la sediile beneficiarilor / finantatorilor / alte institutii.

    Implementare proiecte :

  • Asigura managementul implementarii proiectului (planificare, organizare, monitorizare si control);
  • Asigura comunicarea si managementul relatiilor cu clientii si institutiile finantatoare pe parcursul implementarii proiectelor;
  • Intocmeste dosarele de achizitie / plata / rambursare precum si alte documente specifice implementarii proiectului (notificari, rapoarte, acte aditionale etc).

    Benefits :

  • Salariu mult peste media pietei;
  • Mediu de lucru prietenos;
  • Telefon de serviciu;
  • Program flexibil etc.

    Skills :

    Capital Projects, Certified Project Manager, Consulation, Coordinating Projects

    Adaugați la favorite
    Eliminați de la favorite