Programator
ITC Institutul pentru Tehnica de Calcul SA
Romania
23 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • studii superioare in domeniu informatic (Informatica Economica, Matematica, Calculatoare);
  • cunostinte si experienta in programarea bazelor de date relationale : T / SQL, PL / SQL, proceduri stocate, medii de dezvoltare;
  • cunostinte si experienta de lucru cu baze de date relationale (SQL Server, Oracle, etc.);
  • cunostinte si / sau experienta in programarea orientata pe evenimente sau pe obiect (C, Java, C++);
  • cunostinte despre solutii de gestiune si management al intreprinderii, de tipul Entreprise Resource Planning (ERP);
  • cunostinte despre analiza si proiectarea sistemelor informatice;
  • capacitate de analiza si sinteza;
  • abilitati de comunicare cu clientii si colegii;
  • experienta in lucrul cu produse de tip ERP prezinta un avantaj.
  • Descrierea jobului

  • Realizeaza programe pentru dezvoltarea, localizarea, interfatarea sau adaptarea produselor ERP elaborate de unul din lideri mondiali pe piata ERP, firma Infor / Baan.
  • Primeste specificatii de programare de la consultantii / analistii specializati in produsele ERP, care identifica cerintele specifice ale clientilor sau ale legislatiei financiar contabile din Romania.
  • Colaboreaza cu consultantii / analistii in realizarea si testarea programelor.
  • Aplică
    Adaugați la favorite
    Eliminați de la favorite