ECONOMIST
BIJUTERIA STIL
Ramnicu‑Valcea
‎în urmă cu 15 ore
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

cunoasterea programului SAP

membru CECCAR

cunoasterea legislatiei fiscale

minim 5 ani experienta pe un post similar

loialitate si confidentialitate

utilizare MS Office la nivel avansat.

Descrierea jobului

Contribuire la pregatirea de rapoarte financiar-contabile precum si la interpretarea lor catre managementul companiei recomandand un plan de actiuni de urmat

Participa la elaborarea planului de investitii al companiei si formuleaza strategii pe care compania ar putea sa le urmeze

Este resposabil de bunastarea financiara a companiei

Analizeaza costurile, politica de preturi, contributiile financiare variabile, cifra de afaceri si performanta la zi a companiei in raport cu planul de afaceri

Participa la realizearea de studii si proiectii privind finantele companiei

Participa la realizearea de studii si evaluari pentru a identifica oportunitati de reducere a costurilor

Executa operatiunile specifice departamentului financiar-contabil, respectand sarcinile trasate si termenele cerute

Participa la pregatirea bugetelor anuale ale companiei

Colaboreaza cu celelalte departamente in vederea elaborarii planurilor de actiune viitoare cu scopul eficientizarii activitatii si maximizarii rezultatelor financiare

Raportați această lucrare