Responsabil Documente Arhiva HR - Delgaz Grid
Adecco Romania
Tirgu-Mures
3 zile în urmă
source : Undelucram.ro

Adecco Resurse Umane recruteaza pentru clientul sau, compania Delgaz Grid, organizatie multinationala de prestigiu, activa in domeniul energetic, Responsabil Documente Arhiva HR, pentru locatia Targu-Mures.

Caracteristici necesare pentru poziţie :

Educaţie minima necesară

Studii superioare, finalizate

Experienţă practică necesară

Experienţa privind lucrul în arhivă, constituie avantaj,

Minim 1 an experienţă în domeniul resurselor umane

Cunoştinţe obligatorii cerute de legislaţie

Curs de arhivar atestat de Arhivele Statului (constituie avantaj).

Cunoştinţe limbi străine

Cunoştinţe IT

  • Deprinderi utilizare MS Office : Word, Excel, PowerPoint, Outlook;
  • Descrierea jobului

    Colectarea si prelucrarea primară a informaţiilor din documentele de personal arhivate,

    solicitate de către Departamentul Servicii Regionale HR sau alte functiuni din aria HR, în

    vederea desfăşurării optime a activităţii de resurse umane şi respectarea prevederilor

    Descrierea Jobului :

  • Colectarea informaţiilor privind situaţia actualilor angajaţi şi a foştilor angajaţi din
  • documentele de personal arhivate (dosare de personal, cărţi de munca, state de plată, alte

    documente care reflectă calitatea de salariat / fost salariat).

  • Asigurarea corectitudinii informaţiilor colectate, în conformitate cu solicitările primite din
  • partea Departamentului Servicii Regionale HR.

  • Cercetează documentele din depozit în vederea eliberării copiilor şi certificatelor solicitate
  • de către angajaţii EON (prin intermediul Departamentului Servicii Regionale HR) pentru

  • dobândirea unor drepturi, în conformitate cu reglementările legale în vigoare;
  • Pune la dispoziţia delegatului Arhivelor Naţionale şi a organelor de control şi judecată
  • documentele solicitate cu prilejul efectuării acţiunilor de control privind situaţia

  • documentele existente în depozitul de arhivă;
  • Utilizează în condiţii optime documentele arhivate, astfel încât, în îndeplinirea atribuţiilor
  • sale să nu cauzeze deteriorarea acestora.

    Poți aplica direct prin Adecco aici

    Raportați această lucrare