Consultant vanzari
Conex Distribution
Iasi
‎în urmă cu 10 ore
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Experienta pe un post similar reprezinta avantaj;
  • Atitudine pozitiva;
  • Abilitati de comunicare si relationare atat cu clientii cat si cu echipa;
  • Seriozitate, corectitudine, punctualitate;
  • Bune abilitati de vanzare si negociere;
  • Abilitati de utilizare a PC-ului ( MS Office si navigare web);
  • Limba engleza - nivel de baza.
  • Descrierea jobului

  • Preluarea comenzilor plasate pe platforma de vanzare, telefonic sau prin e-mail si urmarirea acestora pana la finalizare;
  • Consilierea clientilor si informarea acestora asupra produselor si asupra comenzilor plasate;
  • Contactarea si dezvoltarea relatiei cu clientii alocati conform procedurilor si standardelor interne ale companiei;
  • Promovarea ofertelor punctuale și mentinerea unei informari clare asupra produselor, preturilor si promoțiilor desfasurate;
  • Verificarea si procesarea retururilor clientilor.
  • Raportați această lucrare