OPERATOR FREZA CNC – 1600-2400 LEI
Franco Jobs
Brasov, Romania
7 zile în urmă

Ideal Candidate

Prelucrarea de mari dimensiuni este o meserie strategica pentrufabricarea sculelor. Plecand de la dosarul de proiecte si programul realizat inF.

A.O (Calculator) sunteti responsabil cu incarcarea programelor FAO alepieselor de prelucrat si efectuarea prelucrarilor pieselor pe centrul deprelucrare.

Dimensiunea masinii : pana la 6m

Citirea desenelor de ansamblu

Prelucrare 2D + 3D pe centre de prelucrare

Cunostinte in prelucrarea de piese unicat

Responsabilitati / Sarcini :

Sa receptioneze dosarele proiectelor de prelucrat si sa lanseze programele

Sa se asigure ca numarul proiectului si planul pieselor corespund pieselor deprelucrat

Sa se asigure de disponibilitatea sculelor necesare

Sa urmareasca dupa plan derularea programului.

Sa asigure operarea pe centre de prelucrare

Sa optimizeze timpii mascati.

Societate ofera programe de scolarizare persoanelor care doresc sa invetemeseria de prelucrare

Salariu : In functie de experienta

In functie de experienta

Prima performanta, vechime, etc.

Avantaje : Bonuri de masa, etc