Specialist Recrutare
FSA România
Napoca, RO
9 zile în urmă
source : Târgul de Cariere

Responsabilitati :

  • Dezvolta strategii pentru identificarea si recrutarea candidatilor folosind o varietate de instrumente si tehnici,
  • Organizeaza si sustine intregul proces de recrutare si selectie :
  • Intocmirea si postarea anunturilor de angajare
  • Definirea perioadei de recrutare si a posibilei date de angajare
  • Stabilirea profilului ideal al candidatilor (competenţele principale, abilităţi şi aptitudini)
  • Definirea canalelor de recrutare in functie de pozitia cautata
  • Implementeaza programe de recrutare in mediul on-line si off-line
  • Concepe si implementeaza impreuna cu departamentul de resurse umane modalitatea de testare pre-interviu a candidatilor;
  • Gestioneaza si actualizeaza permanent baza de date a aplicantilor
  • Colaboreaza strans cu echipa de resurse umane in procesul de selectie, angajare si cel de integrare in organizatie;
  • Asigura follow up-ul la procesul de recrutare
  • Pregateste periodic rapoarte de recrutare si alte rapoarte specifice de resurse umane
  • Abilitati şi competenţe :

  • Abilitatea de a pastra confidentialitatea informatiilor specifice muncii cu resursele umane;
  • Abilitati de prezentare si comunicare eficiente, atat in scris cat si verbal;
  • Abilitati interpersonale si creativitate;
  • Abilitatea de a lucra cu baze de date si de a documenta procesele de recrutare;
  • Demonstreaza abilitati organizatorice;
  • Atitudine proactiva si implicare;
  • MS Office nivel operare mediu.

    Studii / experienta :

  • Studii superioare (domeniul socio-uman);
  • Experienta in managementul proiectelor de recrutare.

    Adaugați la favorite
    Eliminați de la favorite