Business analyst
SC RODBUN GRUP SRL
Romania
4 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

Studii superioare finalizate in domeniul financiar-contabil

Experienta in domeniu minim 3 ani

Excel nivel avansat

Foarte bune cunostinte de economie generala

Notiuni legislative economice actualizate

Atentie la detalii si abilitati numerice dezvoltate

Cunostinte de operare in programe de contabilitate si de gestiune

Descrierea jobului

Analizeaza indicatorii de performanta referitori la vanzari, marja si stocuri si propune solutii de optimizare

Analizeaza si recomanda imbunatatiri ale sistemelor, politicilor si procedurilor firmei, care sa contribuie la cresterea profitabilitatii

Participa la stabilirea bugetului si forecastului de vanzari si a planurilor operationale

  • Asigura o inalta acuratete a rapoartelor (zilnice, lunare / trimestriale) manageriale si / sau catre grup;
  • Furnizeaza foi de lucru pentru celelalte departamente (ex : comunicare target si realizat, dashboarduri si spreadsheet-uri din Tableu), extrase din B.

    I, in vederea eficientizarii activitatii

    Genereaza si revizuieste rapoartele standard (de vanzari, indicatori de profitabilitate si operationali), precum si alte analize solicitate ad-

    hoc de conducerea companiei

    Adaugați la favorite
    Eliminați de la favorite