Reprezentant vânzări tehnice MOLDOVA
TRK PROFESSIONAL SRL
Iasi
3 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

Căutăm o persoană dinamică, care să deţină capacitatea de auto-organizare şi o gândire orientată spre rezultate şi spre clienţi ce sunt localizaţi în regiunea de nord-est a ţării.

De aceea, ne dorim să aibă disponibilitate la deplasări (peste 50% din timp), cât şi permis de conducere categoria B.

Dacă ai bune cunoștințe tehnice sau mecanice și aptitudini pentru a folosi diferite echipamente și aparate dе masură, eşti persoana potrivită!

Descrierea jobului

  • Respectă şi aplică prevederile procedurilor sistemului de management al calitaţii, proiectat şi implementat conform cerinţelor SR EN ISO 9001 : 2001;
  • Menţine contactul cu clienţii existenţi prin întâlniri periodice;
  • Actionează pentru lărgirea portofoliului de clienţi prin identificarea de noi cumpărători atât pentru partea de vanzări (preponderent), cât şi prin susţinerea activităţii de Service;
  • Elaborează ofertele tehnico-comerciale;
  • Elaborează rapoarte săptămânale;
  • Participă la întalnirile lunare ale Managerilor Regionali;
  • Participă la târguri specifice şi organizează simpozioane tehnice de prezentare a firmei în regiunea atribuită;
  • Asigură, în anumite limite, asistenţa tehnică la montaj şi punerea în funcţiune a utilajelor vândute precum şi lucrări simple de întreţinere pentru acestea.
  • Zona dedicată este Moldova şi reprezintă un avantaj networking ul dezvoltat în vânzări soluţii sau produse tehnice.

    Raportați această lucrare