Operator Sectia Electronica - activitate in 4 schimburi
SC Marquardt Schaltsysteme Sibiu
Sibiu
6 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Studii medii;
  • Cunostinte de electronica sau experienta similara intr-o companie de productie echipamente electronice, reprezinta un avantaj;
  • Orientare spre calitate;
  • Capacitatea de a lucra in echipa;
  • Abilitatea de a lucra sub presiune;
  • Abilitatea de a urmari si respecta termene;
  • Capacitatea de a munci intr-un sistem bine organizat si structurat;
  • Capacitatea de invatare si adaptare.

    Descrierea jobului

  • Pregatirea si ajustarea masinilor de lucru in serie;
  • Schimbarea dispozitivelor de lucru, a rolelor cu componente electronice conform reperului ce urmeaza a se produce;
  • Verificarea parametrilor de lucru;
  • Alimentarea continua a masinilor;
  • Vizarea productiei si a eventualelor defectiuni;
  • Corectarea defectiunilor aparute;
  • Verificarea complexitatii si caracterul pieselor impreuna cu departamentul asigurarea calitatii;
  • Documentarea reparatiilor si a rebuturilor;
  • Eliminarea dereglarilor aparute ulterior si stabilirea cauzelor in vederea eliminarii acestora;
  • Optimizarea proceselor.

    Raportați această lucrare