Senior Business Analyst
Regina Maria
Bucuresti
1 zi în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

Esti potrivit pentru noi, daca ai :

Studii superioare, de preferinta financiar / contabilitate

Experiență profesională anterioară pe post : minim 2 ani experienta

Certificări / Competențe tehnice : calificari in domeniul financiar - contabil

Limbi străine : engleză : conversațional / de dorit - avansat

Cunostințe PC : MS Office : (Word, Excel, PowerPoint) / de dorit - BI

Responsabilitati :

Analizezi oportunitatile de dezvoltare a aplicatiilor de BI, propui solutii in vederea maximizarii rezultatelor si colaborezi cu furnizorii externi de BI.

Asiguri analize operationale in baza datelor existente privind activitatea si performantele entitatilor operationale si transmiti rapoarte informationale catre management.

Identifici modalitati de eficientizare procese, fluxuri, resurse si instrumente de control, ce asigura optimizarea proceselor de business din operational.

Participi activ la implementari si upgrade-uri de aplicatii.

Asiguri suport liniilor de business si organizezi intalniri de lucru in vederea identificarii oportunitatilor de analiza si raportare.

Esti responsabil de analiza si raportarea indicatorilor operationali.

Pregatesti rapoarte financiare si operationale prin analiza si sumarizarea informatiilor si trendurilor din business.

Raportați această lucrare