Dezvoltator mobile (iOS, Android) cu experienta sau junior
codeShack
Bucureşti
3 zile în urmă
source : Jobber

codeShack este o mica firma ce s-a specializat pe dezvoltare mobile, pentru iPhone si Android. In general lucram pe proiectele clientilor, dar ocazional mai mesterim si la proiecte proprii (inclusiv jocuri mobile).

Suntem in cautarea unui nou coleg sau colege pentru a ne ajuta cu dezvoltarea si mentenanta proiectelor existente si viitoare.

Ne intereseaza sa lucram impreuna, daca esti genul de persoana curioasa, interesata de domeniul Mobile si iti place sa inveti tehnologii noi.

Daca esti junior, nu este nici o tragedie. Poti fura meserie de la noi.

Tehnologiile principale in care lucram sunt :

  • Swift pentru iOS
  • Java pentru Android
  • C# pentru aplicatii cross-platform
  • Ocazional mai lucram si cu urmatoarele tehnologii secundare :

  • Unity 3D pentru jocuri si aplicatii 3D
  • C# pentru Windows Phone
  • Asp .Net pentru servicii web
  • Totusi avem niste cerinte :

  • Daca esti JUNIOR : trebuie sa ai cunostinte solide in cel putin un limbaj de programare (chiar daca noi nu lucram cu el)
  • Daca AI EXPERIENTA, trebuie sa fi lucrat fie pe iOS fie pe Android
  • Trebuie sa ai cunostinte solide de programare OOP
  • Sa fii dispus sa inveti totate tehnologiile principale (in timp)
  • Sa stii sa-ti organizezi munca si rapoartele aferente (din pacate avem si noi ceva birocratie)
  • Sa ai orientare catre calitate, nu vrem munca de mantuiala
  • Reprezinta un bonus :

  • Daca ai lucrat in oricare din tehnologiile secundare (Unity 3D, C#, Asp .NET)
  • Cunostinte HTML, CSS, JS, etc.
  • Zi-ne tu ce stii sa faci si ar putea sa ne ajute
  • Responsabilitati :

  • Sa scrii aplicatii noi
  • Sa mentii aceste aplicatii si daca este absolut necesar sa mentii aplicatii deja scrise
  • Sa estimezi efortul taskurilor primite
  • Sa-ti testezi codul si sa livrezi un produs de calitate
  • Sa produci un cod ordonat si bine structurat
  • Raportați această lucrare