Specialist Comunicare si Relatii Publice
E-INFRA
Cluj, Cluj, RO
‎în urmă cu 14 ore

E-INFRA este un grup de cinci companii active în domeniile infrastructurii energetice și de telecomunicații, constructii civile si industriale, format din Electrogrup SA, Netcity Telecom SRL, Direct One SA, Nova Power & Gas SRL și WESEE SRL care reunește în prezent peste 600 de angajați și a generat o cifră de afaceri consolidată de peste 150 milioane euro în 2021.
În cei peste 25 de ani de activitate, Grupul E-INFRA și-a diversificat investițiile și expertiza în integrarea și operarea infrastructurii de telecomunicații, producția de energie curată, operarea și integrarea infrastructurii energetice și construcții civile.
Aici începe misiunea ta!

Căutăm să ne consolidăm în continuare echipa de Marketing & Comunicare și angajăm:\

Responsabilitati:

•    Reprezintă companiile din interiorul Grupului în relația cu mass-media
•    Pregătește si coordonează evenimentele de promovare la nivel de Grup
•    Elaborează si implementează planul de PR în funcție de obiectivele companiei, în linie cu prioritățile și interesele companiei
•    Elaborarează și publică materialele de prezentare în diverse formate fizice și online
•    Redactează și transmite mesaje/anunțuri de comunicare internă, știri pentru intranetul grupului
•    Crează materiale pentru presă și/sau parteneri: mape, comunicate de presă, prezentări , newslettere pentru companiile din grup, interviuri, invitații etc.
•    Dezvoltă calendarul și tine evidența bugetului anual al activitătilor de comunicare și sponsorizări, și răspunde de implementarea acestuia și eficiența activităților incluse
•    Actualizează periodic și comunică intern cerințele și recomandările în zona de Comunicare și PR, monitorizând respectarea acestora de către toți cei implicați
•    Monitorizează presa și comunicarea din mediul online
•    Solicită oferte și selectează furnizori pentru diverse servicii: ex: materiale  foto/video, alte materiale publicitare

Profilul candidatului:
•    Studii superioare, specializare Comunicare, Relații publice, Marketing sau Jurnalism
•    Minim 2-3 ani experiență într-un rol de Marketing sau PR/Evenimente, în industrie sau agenție
•    Experiență relevantă în organizare de evenimente corporate
•    Experiență în gestionare de bugete și relația cu agenții și colaboratori
•    Cunoașterea limbii române, persoană pasionată de gramatica limbii române
•    Abilități puternice de editare și design, foto/video
•    Abilități excelente de comunicare - atat scris cât și verbal
•    Abilități de organizare și planificare, cu capacitatea de a stabili priorități și de a lucra în mai multe proiecte simultan
•    Persoană receptivă, orientată către nou, atentă la detalii, flexibilă și creativă
•    Cunoașterea limbii engleze - nivel avansat

Powered by JazzHR

Raportați această lucrare