Specialist Resurse Umane 1
Pirelli & C. S.p.A
Romania
8 zile în urmă

Scopul pozitiei

Gestioneaza si asigura toate activitatile legate de evidenta de personal si salarizare prin implicarea directa in procesele de angajare, derulare si incetare a raporturilor de munca ale salariatilor.

  • Organizeaza si deruleaza operatiunile de evidenta a personalului si de salarizare in cadrul companiei;
  • Administreaza dosarele personale ale angajatilor;
  • Intocmeste si transmite rapoarte.
  • Responsabilitati

  • Gestioneaza si arhiveaza toate documentele de evidenta ale angajatilor, dosarele personale si documentele specifice de evidenta a muncii desfasurate in cadrul companiei;
  • Asigura intocmirea contractelor individuale de munca, a actelor aditionale si deciziilor, transmiterea exemplarelor catre angajati precum si arhivarea acestora;
  • Asista noul angajat in procesul de integrare in companie;
  • Elibereaza adeverinte / documente, la cererea salariatilor si in conformitate cu prevederile legale
  • Gestioneaza baza de date angajati in sistemul informatic si asigura acuratetea datelor introduse
  • Asigura calculul drepturilor salariale conform pontajului, contractelor de munca si legislatiei in vigoare;
  • Realizeaza lunar evidenta concediilor de odihna pentru fiecare departament si verifica pontajele cu cererile de concediu de odihna, certificatele medicale si alte documente relevante;
  • Intocmeste si verifica documentele si rapoartele de care este responsabil documente de angajare si rapoarte aferente, centralizari documente, rapoarte catre autoritatile statului, alte rapoarte specifice dupa caz
  • Cerinte

  • Educatie si pregatire profesionala : Absolvent / a al / a invatamantului superior;
  • Competente informatice in utilizarea Microsoft Windows si Microsoft Office.

    Experienta de specialitate : 1-3 ani

    Altele : limba engleza nivel intermediar, orientare catre client, atentie distributiva si concentrarea atentiei, asumarea responsabilitatii, integritate, atentie la detalii, bune abilitati de comunicare si relationare, flexibilitate

    Adaugați la favorite
    Eliminați de la favorite