Facturist
AAylex Prod SA Buzau
Buzau
‎în urmă cu 15 ore
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Studii medii de preferinta economice (liceu sau asimilate)
  • Experienta : minim 2 ani pe un post similar
  • Disponibilitatea de a lucra in 3 schimburi si in weekend, prin rotatie.

  • Cunostinte si abilitati :
  • cunoasterea pachetului MS Office (Word, Excel, Outlook), operare soft contabilitate
  • cunoasterea modului de intocmire a documentelor contabile primare
  • cunoasterea conturilor si a inregistrarilor contabile aferente intrarilor si iesirilor de stocuri
  • abilitati de calcul, gandire analitica, persoana organizata
  • capacitate de respectare a termenelor limita
  • Descrierea jobului

  • Emiterea avizelor si a facturilor de vanzare a marfurilor si ambalajelor
  • Verificarea borderourilor soferilor la livrarea marfurilor catre clienti
  • Procesarea documentelor de retur marfa si ambalaje
  • Intocmirea bonurilor de transfer marfa, ambalaje, diferente
  • Efectuarea regularizarilor legate de diferentele la receptie
  • Efectuarea inventarierilor periodice
  • Urmarirea circuitului documentelor si recuperarea lor de la soferi, clienti, etc
  • Indosarierea documentelor si transmiterea lor catre sediul central
  • Furnizarea diverselor rapoarte solicitate de superiorul direct
  • Raportați această lucrare